Geri

AK Parti Samsun İl Başkanı Köse'den sandığa davet!

AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse, birinci turda sandık başına gitmeyen seçmene seslenerek, "Samsun'dan rekor bir oy çıkacak" dedi.

12:07:05 | 2023-05-23


Haberi Sesli Dinle

Türkiye'nin 28 Mayıs 2023 Pazar günü önemli bir seçim için sandık başına gideceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse, Samsun'dan rekor bir katılım ve rekor bir oy beklediklerini belirtti. Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminin, sadece bir oy verme işlemi olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen İl Başkanı Köse, "28 Mayıs'ta sadece oy kullanmayacağız. Ülkemiz üzerinde kirli planları olanlara ve onların siyasi uzantılarına milletçe yanıt vereceğiz" diye konuştu.

MİLLETÇE YANIT VERME GÜNÜ
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Samsun'dan rekor bir katılım ve Recep Tayyip Erdoğan'a rekor bir oy beklediklerini söyleyen AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse, "14 Mayıs seçimlerinin ardından ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, tüm hemşerilerimizi sandık başına gitmeye ve oylarını kullanmaya davet ediyoruz. İnanıyorum ki Samsun'dan seçime rekor bir katılım sağlanacak ve Recep Tayyip Erdoğan rekor bir oy alacak. Zira milletimiz bu seçimin, bir oy verme işleminden daha öte bir cevap niteliğinde olduğunu biliyor. 28 Mayıs sadece oy kullanacağımız bir tarih değildir. Ülkemiz üzerinde kirli planları olanlara ve onların siyasi uzantılarına da milletçe yanıt verecemiz günün de tarihidir 28 Mayıs! Terör sevicilerinden, algı operasyonlarından, yalan haberlerden medet umanların, siyasi çöplükteki yerini alması için büyük ve önemli bir fırsattır 28 Mayıs!" dedi.

Samsun'da 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti'nin 5 milletvekili çıkarttığını hatırlatan AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse, "Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da yüzde 62,02 oy alarak açık ara bir fark atmıştır. Milletvekili seçimlerinde de dokuz milletvekilinin beşinin AK Parti'den, birinin ise ittifak ortağımız MHP'den meclise gitmesi yönünde oy veren Samsunlu hemşerilerimiz, kararını açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Şimdi aynı kararlığı yeniden sandıklara yansıtma günüdür. Birinci turda, 'nasılsa Recep Tayyip Erdoğan kazanır' diyerek sandık başına gitmeyenlerin sayısının bir hayli fazla olduğunu biliyoruz. Şimdi o sandık başına gitmeyen hemşerilerimizi, oy kullanmaya davet ediyoruz" diye konuştu.


mehmet köseak partimitingcumhurbaşkanırecep tayyip erdoğancumhuriyet meydanısamsunsamsun haberleriseçim28 mayıs