Geri

Canik’te öğrencilerin projeleri hayran bıraktı

Canik Keşif Kampüsü’nde eğitim alan öğrenciler projelerini sergiledi.


13:55:09 | 2023-06-18


Haberi Sesli Dinle

Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve geleceğin mucitlerinin yetiştiği Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim alan öğrenciler hazırladıkları projeleri sergiledi. Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde kendileri için özel olarak hazırlanan eğitim modülleri çerçevesinde teorik ve uygulamalı olarak eğitim alan öğrenciler, ‘Hayalimdeki Yolculuk’ ana tema başlığında, konforlu ve güvenli yaşam, taşıt güvenliği, yolcu ve güvenlik konularında hazırladıkları projeleri görücüye çıkardı. Geleceğin bilim insanlarının farklı teknik ve yöntemlerle hazırladığı projeler, görenleri kendine hayran bıraktı.

HEM TASARLADILAR HEM ÜRETTİLER
Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde alanında uzman eğitmenler eşliğinde özel eğitim modülleri çerçevesinde eğitim alan öğrenciler, teorik ve uygulamalı olarak aldıkları eğitimler neticesinde hazırladıkları projeleri sergiledi. Öğrenciler, gerçekleşen programda geri dönüşüm malzemelerinden tasarlayıp ürettiği projeleri jüri üyelerine ve konuklara sunumlar şeklinde anlattı. Öğrencilerin ‘Hayalimdeki ana tema başlığında, konforlu ve güvenli yaşam, taşıt güvenliği, yolcu ve güvenlik konularında hazırladıkları projeler, görenlerden büyük beğeni topladı.

BİLİŞSEL VE FİZİKSEL GELİŞİME KATKI
Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde gerçekleşen programda öğrencilerin projelerini tek tek inceleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, onlardan projelerinin hikâyelerini dinledi. Programda öğrenciler ve aileleriyle yakından ilgilenen Başkan İbrahim Sandıkçı, onlarla uzun süre sohbet etti. Öğrencilerin, Canik Keşif Kampüsü’nde özel eğitim modülleri çerçevesinde eğitim almaya devam ettiklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Keşif Kampüsümüzde eğitimlerimiz öğrencilerimizin yoğun katılımı ve ilgisiyle devam ediyor. T3 Vakfı’nın alanında uzman eğitmenleri eşliğinde çocuklarımız ve gençlerimiz, hazırlanan özel eğitim modülleri çerçevesinde eğitimlerini sürdürüyor. Öğrencilerimiz atölyelerimizde projelerini tasarlayıp üretiyorlar. Atölye çalışmalarımız ve uygulamalı eğitimlerimizle öğrencilerimizin bilişsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Canik’te geleceğe yön veren nesilleri yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz aldıkları eğitimler, yapmış oldukları çalışmalarla kendilerini geliştirmeye devam edecek, ülkemiz ve milletimiz için yerli ve milli eserler üretecekler” diye konuştu.

 


canikcanik belediyesicanik belediye başkanıibrahim sandıkçıkeşif kampüsübilimteknolojiöğrencieğitimsamsun