Geri

Markus Gisdol: Takımımla gurur duyuyorum

Yılport Samsunspor ‘un Teknik Direktörü Markus Gisdol, kümede kaldıkları için çok mutlu olduğunu belirterek, “Takımımdan ne kadar gurur duysam azdır” dedi.

13:24:17 | 2024-05-19


Haberi Sesli Dinle

‘GELDİĞİM İLK GÜNDEN BERİ TAKIM RUHUNU OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK’
Maç sonunda yaptığı basın açıklamasında, göreve geldiğinde herkesin Samsunspor’a ’Küme düşecek’ gözüyle baktığına dikkat Teknik Direktör Markus Gisdol, “Sonunda başardık, çok şükür bitti. Takımımdan ne kadar gurur duysam azdır. Biz bunu birlikte başardık. 1 Ekim’de başladım. Bu hiç kolay olmadı. Birçok insan ’Salak mısın, takım düşecek oraya gitme’ dedi. Geldiğimiz ilk günden beri takım ruhunu oluşturmaya çalıştık. Bunu yalnız da başarmadık. Bunu tüm çalışanlarla birlikte yaptık. Bu sene tam bir aile ortamında çalışma fırsatı buldum diyebilirim. Bu da başarının anahtarı diyebilirim. Hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için de herkese teşekkür ediyorum. Özellikle taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum.”şeklinde konuştu.

‘BEN SÖZLEŞME YENİLEME KONUSUNA DAHA ÖNCE ODAKLANMADIM’
Daha önce böyle bir sevgi hiç görmediğini dile getiren Yılport Samsunspor ‘un Teknik Direktörü Markus Gisdol, “Bizim için inanılmaz bir sezon oldu. Ben sözleşme yenileme konusuna daha önce odaklanmadım. Çünkü çok zor bir dönemden geçiyorduk. Sıkıntılı sürecin son haftalara kadar sürecini söyledik ve öyle de oldu. Benimle devam etmemesi durumunda kulübün başka teknik direktör ile görüşmesinde bir sıkıntı yok. Fuat hocayla bu hafta da konuşacağız. Hedefimizi gerçekleştirdik, şimdi bir nefes alacağım. Biraz düşünüp sağlıklı bir karar alacağım. Bir hoca olarak şunu belirtmek istiyorum. Bugünlere gelmemiz kolay olmadı. Baskı altında olmak kolay değildi, ancak bunu hep birlikte başardık.” diye konuştu.

Haber: Köksal ÖNER

 


markus gisdolsamsunsporsüper ligfutbolteknik direktör