Geri

Samsun'da Tekel bayileri birlik oldu

Samsun Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülten Bahadır, “Bildiğiniz üzere Tekel Bayileri olarak 2013 yılından sonra sektöre getirilen kısıtlamalar ve orantısız cezalar yüzünden, biz meslektaşlarımızla çareyi örgütlenmede bulduk" dedi.

09:52:44 | 2024-04-03


Haberi Sesli Dinle

Bugüne kadar ülke çapında 4 derneğin kurulduğuna vurgu yapan Samsun Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülten Bahadır, "İstanbul-Başkanı Erol Dündar, Van Başkanı Hakan Abi, Mersin Başkanı Heval Saygılı, Osmaniye Başkanı Mehmet Cevdet Kılınç’ın yanını sıra bizimle birlikte 5 dernek olduk. İlerleyen zaman içinde bu sayılarımız ülke çapında artacak" dedi.

‘KURULACAK OLAN FEDERASYON BİRLİKTE
ÜLKE CAPINDA DAHA ’DA GÜÇLÜ OLACAĞIZ’
Derneğin kuruluş amacından da söz eden Samsun Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülten Bahadır, “Meslektaşlarımız ile her konuda dayanışma içinde olmak, özellikle de mesleki konularda. 22 yasasından dolayı doğan mağduriyetler için hukuki destek vermek. Bayiler olarak STK gücünün farkındayız, Örgütlülüğümüzün, sesimizi daha geniş kitlelere duyurmaya faydası olacaktır. Federasyonumuzu da kurduktan sonra ülke genelinde ve resmi makamlar nezdinde daha etkin olacağımızı biliyoruz. Sloganımız: Teker Teker yok olmadan, Tekel Tekel birleşerek, Federasyonumuzu kurup sözün sahibi, sorunların çözüm merkezi olmak!” diye konuştu.

GÜLTEN BAHADIR BAŞKANLIĞINDA YENİ KURULAN
DERNEKTE GÖREV TAKSİMİ YAPILDI
Gülten Bahadır Başkanlığında yeni kurulan Samsun Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği’nde yönetim kurulu söyle oluştu: "Başkan Yardımcısı Ahmet Özgür Tarhan, Sayman Barış Dikkol, Basın Sözcüsü Özgür Güler,Sekreter Ayhan Camgöz, Denetim Kurulunda ise Doğan Yazıcı, Sait Kurt."

Haber: Köksal ÖNER


samsuntekel bayileritekel bayileri derneğigülten bahadır