Geri

AK Parti'de müracaatlar başladı. İşte başvuru şartları

AK Parti'de, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçime ilişkin milletvekilliği aday adaylığı müracaatları başladı. İl başkanlıkları ve genel merkez tarafından alınmaya başlanan aday adaylığı müracaatları 16 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

11:30:43 | 2023-03-14


Haberi Sesli Dinle

BAŞVURU AİDATLARI AFAD'A BAĞIŞ OLARAK VERİLİYOR
AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı için müracaat edenler başvuru için belirlenen ücretleri AFAD'a bağış olarak verecek. Başvuru yapacak aday adayların AFAD'a yapması gereken bağış miktarı en az; yetişkinler için 20 bin TL, kadın ve gençler için 10 bin TL, engelliler için de 5 bin TL olarak belirlendi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?
Başvuru yapmak isteyenlerin https://basvuru.akparti.org.tr adresinden online ön başvurularını tamamlayıp, İl Başkanlığına ilgili belgeler ile başvurması gerekiyor.

HİÇBİR SEÇMEN, SEÇMEN OLMA HAKKINI KAYBETMEYECEKTİR
AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak milli iradenin sandığa eksiksiz bir şekilde yansımasını önemsediklerini belirten AK Parti Samsun Seçim İşleri Başkanı Av. Emrecan Sohum, "Bu doğrultuda deprem bölgesinden şehrimize gelen vatandaşlarımızı, demokratik haklarını kullanmaları noktasında mağduriyet yaşamamaları ve milli iradenin sandığa eksiksiz bir şekilde yansıması adına bilgilendiriyoruz" dedi.

DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ NEREDE OY KULLANACAK?
Bu kapsamda devletin bütün kurumlarının da kolaylaştırıcı adımlar attığına vurgu yapan Sohum, "Buradan tekrar hatırlatmak istiyorum ki; hiçbir seçmen, seçmen olma hakkını kaybetmeyecektir. Depremzede vatandaşlarımızdan yerleşim yeri adreslerini şehrimize aldıranlar Samsun’da, aldırmayanlar ise son kayıtlı yerleşim yeri adreslerinde oy kullanabilecektir" diye konuştu.

 


ak partiaday adayıseçimcumhur ittifakı14 mayıssamsunsamsun haberlerimilletvekili