Geri

Atakum Belediyesi’nden sahada yoğun mesai

Atakum Belediyesi ekipleri, kentin dört bir yanında sürdürdüğü eş zamanlı çalışmalarla yoğun mesai geçiriyor. Ekipler, hem konforlu ulaşım ağı hem de tertemiz ve yeşil bir Atakum için sahada emek veriyor.

11:11:04 | 2023-09-15


Haberi Sesli Dinle

Atakum Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaz sezonunu dolu dolu geçirerek sahada yoğun mesai harcıyor. Kentin birçok noktasında yol yapım onarım işleri sürerken temizlik ile parkların bakımları da titizlikle devam ediyor.

BİR ÇOK NOKTADA YOL ÇALIŞMASI
Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kentin merkez ve kırsal mahallelerinde yüksek ağırlıkta araç geçişi ve zamana bağlı yıpranmalar nedeniyle zarar gören asfalt kaplamaları onararak yolların güvenliğini ve konforunu artıyor. Şehir içindeki bazı sokaklarda da kullanım zorluğu oluşturan noktalarda da kilit taş parke çalışması yapıyor. Diğer yandan bir süre önce yaşanan sel afetinin izlerini de silmek için kırsal mahallelerdeki problemli yollara da müdahale ediyor. Aynı zamanda, kanal açma ve reglaj çalışmaları yapıyor. Kentin fiziki ihtiyaçlarına ve Atakum sakinlerinin taleplerine göre programlamasını gerçekleştiren ekipler aynı anda çok sayıda bölgede çalışıyor.

DAHA TEMİZ BİR ATAKUM İÇİN
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, okulların yeni eğitim öğretim dönemine başlamasıyla birlikte kentin tüm okullarının bahçelerinde yoğun temizlik çalışması gerçekleştirdi. İbadethaneler ve pazar yerleri gibi ortak alanlarda rutin temizlik işlemlerini sürdürdü. Ekipler, evlerde yapılan inşaat çalışmaları sonrasında ortaya çıkan moloz atıklarını, çöp konteynerlerine bırakılan hacim olarak büyük atıkları da kepçeler yardımıyla topladı.

NEFES ALAN PARKLAR
Atakumluların nefes aldığı ve keyifle vakit geçirdiği alanlardan olan parklarda da çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentin parklarında ot biçimi, onarım, peyzaj gibi alanlarda yoğun mesai geçirdi. Her gün düzenli olarak yapılan çalışmalarla yurttaşlar kent içerisinde dahi doğayla buluşmaya devam etti.

 


atakumatakum belediyesiatakum belediye başkanıcemil devecisamsunsamsun haberleri