Geri

Başkan Mucur: Ortak paydamız Samsun

Samsun'da, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan MHP İl Başkanı Burhan Mucur, Cumhur İttifakı olarak Samsun genelinde başarılı iller arasında olduklarına dikkat çekerek, seçimin sona erdiğini ve ortak paydanın Samsun olduğunu söyledi.

11:38:25 | 2024-05-22


Haberi Sesli Dinle

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda 31 Mart seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. Seçim sonuçlarını değerlendiren Başkan Burhan Mucur, "Seçim bir yarıştır, savaş değildir. 31 Mart akşamı itibariyle yarış sona erdi. 1 Nisan sabahı herkes birbirini tebrik etti. Samsun'da yaşıyoruz ve ortak paydamız Samsun'dur. Cumhur İttifakı olarak Samsun genelinde başarılı iller arasındayız" ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI'NI TEMSİL EDİYORUZ
Partininin Genel Merkezinin açıkladığı rakamlarla 16.82 oranını yakaladıklarını belirten Başkan Mucur, " "Samsun'da 357 meclis üyesinden 59'unu aldık, bu da yüzde 17'ye tekabül ediyor. Salıpazarı ilçemizde de meclis çoğunluğu bizde. Büyükşehir Belediyesi'nde ise 10 meclis üyesi 2 belediye başkanımız ile 12 temsilcimiz bulunuyor, AK Parti ile birlikte Cumhur İttifakı'nı temsil ediyoruz. Büyükşehir'de Halit Doğan'ın çalışmalarına destek veriyoruz" dedi.

AK PARTİ'YE BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ
Başkan Mucur, "31 Mart seçimlerinde 17 ilçe ve Büyükşehir'de Cumhur İttifakı ile girdik. Asarcık, Alaçam ve Salıpazarı ilçeleri MHP'ye verildi. Bu ilçelerden iki tanesinde seçimi kazandık. Salıpazarı'nda ise genel oylamada birinci parti olmamıza rağmen 76 oy farkla başkanlığı kaybettik" dedi. Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin "Önce Devletim sonra Milletim" sözünü hatırlatan Burhan Mucur, "AK Parti'ye teşkilatlar olarak büyük destekler veriyoruz. 17 Mart'ta gerçekleştirdiğimiz 14. Büyük Kurultay'da Genel Başkanımızın Samsun'a verdiği önemi bir kez daha gördük. Kurultayda Samsun'dan 3 kişinin MYK ve MDK'da yer alması bizim için büyük bir gurur kaynağıdır" diye konuştu.

HAZİRAN'DA SAHAYA İNECEĞİZ
Genel Başkan Devlet bahçeli'nin talimatı ile Haziran'dan itibaren sahalara ineceklerini de ifade eden Mucur, "Yerel seçim bitti, genel seçim hazırlıklarına başladık. Hedefimiz, Samsun'da Milliyetçi Hareket Partisi'ni birinci parti yapmaktır. Cumhur İttifakı'nı Samsun'da birinci parti yaptık," diyerek, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti. Ayrıca, teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'a ve Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. İlyas Topsakal teşekkürlerini iletti.

SAMSUNLULARA TEŞEKKÜR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur AYRICA, Samsunlu vatandaşlara, dava arkadaşlarına ve basın mensuplarına desteklerinden ötürü teşekkür etti. Toplantıya katılan isimler arasında MDK Üyesi Ceyhun Çatalsakal, KAÇEP'ten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sevgi Çatalsakal, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Aykut Çepni, Medya Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Canan Şener ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Öztel de yer aldı.


burhan mucurmhpmilliyetçi hareket partisisamsunsamsun haberleri