Geri

Canik Belediyesi takımları TEKNOFEST finalinde

Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı ile Tanyeli Roket Takımı TEKNOFEST KARADENİZ finalisti oldu.

13:16:08 | 2022-07-31


Haberi Sesli Dinle

Canik Belediyesi’nin ilçede başlattığı TEKNOCANİK Hava Araçları Projesi kapsamında eğitim ve malzeme desteği sağlayarak yarışmaya hazırladığı Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı ve Tanyeli Roket Takımı, TEKNOFEST KARADENİZ finallerine yükseldi. Samsun Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı, İnsansız Hava Araçları (İHA) kategorisinde; Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Tanyeli Roket Takımı ise Dikey İnişli Roket kategorisinde TEKNOFEST KARADENİZ finallerine katılmaya hak kazandı.

BAŞKAN SANDIKÇI GENÇLERİ KUTLADI
TEKNOFEST KARADENİZ’e katılan yüzlerce proje arasından finale kalmanın büyük bir başarı olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, bu başarılarından dolayı Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı ve Tanyeli Roket Takımı’nı kutladı. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bu yıl Samsun merkezli gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST KARADENİZ finaline katılmaya hak kazanan iki takımımızı da yürekten kutluyorum. Finale kalan gençlerimizin dünyanın en büyük havacılık festivalinde ilçemizi temsil edecek olması hepimizi gururlandırıyor. TEKNOFEST’e katılacak tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Bu gençlerimiz Allah’ın izniyle ülkemiz ve geleceğimiz adına önemli işlere imza atacaklar. Gençlerimizin yeni ufuklar kazanması için maddi manevi desteklerimizle yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

CANİK BİLİMDE MARKA OLACAK
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede bilim alanında gerçekleştirilen projelerle ve yatırımlarla Canik’in kısa sürede marka haline geleceğini söyledi. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimizin bilim ve araştırmaya yönelik çalışmalar yapması adına ilçemizde çok önemli projeler gerçekleştiriyoruz. TEKNOFEST’in ilimize kattığı rüzgârı da arkamıza alarak ilçemizde pek çok yatırıma imza atıyoruz. Bunlardan biri olan Canik Bilim Kampüsümüz 30 Ağustos’ta TEKNOFEST’in başlamasıyla birlikte hizmete girecek. Geleceğin bilim insanları inşallah Canik’ten çıkacak” diye konuştu.

Canik Belediyesi Cevheri İHA Takımı, okul öğretmeni Yurdanur Şengül’ün; Tanyeli Roket Takımı ise Doç. Dr. Çetin Kurnaz’ın koordinatörlüğünde geliştirdikleri projeleriyle 30 Ağustos ve 4 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek TEKNOFEST KARADENİZ’de Canik Belediyesi’ni temsil edecek.


canikcanik belediyesicanik belediye başkanıibrahim sandıkçıteknofestkaradeniziharoket