Geri

Ezgi Şahin yazdı: Balıkesir'in kalbine bir 'Ok' daha atmayın...

Gazete Ekip yazarı Ezgi Şahin yeni yazısında bu kez Balıkesir'deki siyasi hesaplara dikkat çekti. Balıkesir'in İsmail Ok'un Genel Başkan Yardımcısı yapılmak istendiğine vurgu yapan Şahin, bunun sebebinin de Ok'un Belediye Başkan adayı olma ihtimalinini ortadan kaldırmak olduğunu ileri sürdü.

11:38:18 | 2023-08-22


Haberi Sesli Dinle

Balıkesir'deki siyasi hesaplar Gazete Ekip yazarı Ezgi Şahin'in köşe yazısına konu oldu. Yazılarında siyasi kulis haberlerine sık sık yer veren Şahin, bu kez AK Parti yöneticilerine seslenerek, "İsmail Ok'u Genel Başkan Yardımsı yapmayın, Balıkesir'i de 'kırmızı' yapmayın uyarısında bulundu.

AK Parti'de Olağan Kongrenin yapılacağını ve Ankara kulislerinin çok hareketli olduğunu belirten Şahin, "Yıllardır değişim beklenirken, yenilik beklenirken aynı isimler üstünden siyaset artık AK Parti klasiği oldu ne yazık ki! Ankara kulisleri çok hareketli! Değişecek bir iki isim yerine, herkes kendi bölgesinden birisinin olmasını istiyor doğal olarak. Tabi algılar şehri ve Başkanı boş durur mu hiç! MHP’den kovulan, İYİ Partiden aday olan, sonra oradan da istifa eden, İsmail Ok’u Genel Başkan Yardımcısı yapmak istiyor.
Çünkü başkanın adaylığı sıkıntılı! Ve başarısızlığı artık Ankara kulislerinde! İsmail Ok’u Genel Başkan yapmak istiyor ki, aday olma ihtimali tamamen ortadan kalksın" dedi.

DAHA ÇOK OY KAYBEDER
Yerel seçimlerin Balıkesir için önemli olduğunu ifade eden Şahin, "Genel seçimlerdeki, başarısızlık ortada. AK Parti iktidarda kaldığı için kulak çekilmedi, ses çıkarılmadı. Sonuçta yerel seçim de var. Öncelikle benim Balıkesir’de kimse ile şahsi bir meselem yok. Ama bazı gerçeklere göz kapatmak gibi adetim de yok. Balıkesir bu yerel seçimlerde, büyük ihtimal Büyükşehir Belediyesi'ni kaybedecek. Büyükşehir kaybedildikten sonra, ilçe belediyeleri kazanmışsın hiç önemi yok. Kaldı ki çoğu ilçede de değişim olacak.
İsmail Ok’un birinci sıra vekil gösterilmesi zaten çoğu seçmenin tepki göstermesine sebep oldu ki, vekil sayısı düştü. MHP ve İYİ Parti'ye vekil kaptırdı. CHP listesindeki sıralama ve adaylar kötü olduğu için, CHP 3 vekilde kaldı. Kıssadan hisse; vekil seçiminde, Balıkesir’in kalbine bir ok attınız. Olağan kongrede genel başkan yaparsanız, yerel seçimlerde yine oy kaybı yaşarsınız. AK Parti Balıkesir dahil olmak üzere kendini parti üstü gören şahıslara koltuk vermeye, onların yalan yanlış senaryoları ile adam biçmeye devam ederse, daha çok oy kaybeder" ifadelerini kullandı.

BU KAFAYLA GİDERSE GEÇMİŞ OLSUN
AK Parti'nin İstanbul’u kazanacağını, ancak Ankara'nın şüpheli olduğunu da vurgulayan Şahin, yazısında şu ifadelere yer verdi: "Adana MHP’ye geçer tekrar. İzmir’i almak zaten mümkün değil. Balıkesir bu kafa ve bu başkan ile devam ederse geçmiş olsun. O da kayıp. İsmail Ok bile kurtaramaz. Ben şimdiden söyleyeyim, daha çok su akar ama, Balıkesir’i Bir Başkanın yönetmesi, her şeyi onun bilmesi... Onun istediğine göre keyfi keder hareket edilmesi kişi memnuniyetine girer. Memleket ve millet sevdasına değil. Ankara’da abin olunca, bakan olunca rahat olunuyor demek ki. Bir de bir AK Parti gerçeği var. Seçim kaybetsen de koltuk kaybetmiyorsun AK Parti'de! Hatta daha bir üst koltuk ile ödüllendiriliyorsun. O yüzden aday olan, başkan olan kaybetse de çok dert değil. Dediğim gibi bir hata yaptınız. İsmail Ok’u Genel Başkan Yardımcısı yapmayın. Balıkesir’i kırmızı yapmayın. Benden Söylemesi..!"

EZGİ ŞAHİN'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

Devamını okumak için tıklayınız


ezgi şahinbalıkesirak partichpmhpiyi partiİsmail Ok