Geri

Hüseyin Eroğlu: Hayallerimiz var

Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, "Önce hedeflerimiz, sonra hayallerimiz var... Umarım hepsini birer birer gerçekleştireceğiz..." dedi.

14:55:36 | 2023-08-14


Haberi Sesli Dinle

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, 1-1 berabere tamamlanan EMS Yapı Sivasspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Türk futbolunun en değerli kulüplerinden biri olan Samsunspor'un Yüksel Yıldırım sayesinde küllerinden doğuşunun ve 11 yıl aradan sonra Süper Lig'de maça çıkmasının çok güzel olduğunu belirten Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, "İlk maçımızda aldığımız puanı senelerdir Süper Ligi bekleyen taraftarlarımıza armağan ediyoruz... Sivasspor gibi değerli bir rakibe karşı maçı neredeyse pozisyon vermeden tamamladık. Harika bir gol attılar... Tek net pozisyonlarını skor 1-1'ken yakaladılar... Oyun üstünlüğü, pozisyon zenginliği bizdeydi. Ali Şaşal'ın harika performansı, iki önemli kurtarışı ya da bizim finaldeki kötü vuruşlarımız skorda dengeyi yakalamamızı geciktirdi. İlk 11'de 8 yeni transferimizi kullandım. Birlikte çok antrenman yapmasak da performanslarından çok memnunum. Oyuncu kalitesi kadar karakteri de önemli... Doğru oyuncuları aldığımızın işaretlerini ilk maçta herkese gösterdiğimizi düşünüyorum" dedi.

Eroğlu, "Topa daha çok hakim olan, daha çok şut atan, rakip ceza sahasında daha çok topla buluşan, futbola değer katan bir takım kimliğiyle sahada olmak gurur verici... Önce hedeflerimiz, sonra hayallerimiz var... Umarım hepsini birer birer gerçekleştireceğiz... Daha iyi, daha tempolu ve verimli oyunlar için biraz zamana ihtiyacımız var... Centilmence mücadele için rakibimiz Sivasspor'u kutluyor, sezonun kalan kısmında başarılar diliyorum... Başkanımızın en büyük dileklerinden biri akademiden yetişen genç oyuncuları Samsunspor'a kazandırmak. Biliyorsunuz ben yaşına bakmadan oyunculara hazır olduğunda forma veren bir teknik direktörüm. İlk forma verdiğim ve milli takımlara yükselen çok sayıda oyuncumla ayrıca gurur duyuyorum. Sadece şu kadarını söylemek istiyorum. Türkiye Muhammet Ali Özbaskıcı'ya hazır olsun! Eğer futbola saygı gösterir ve bir profesyonelin yapması gerekenleri yaparsa, Türk futbolu çok önemli bir oyuncu daha kazanacak..." ifadelerini kullandı.


samsunsporsüper lighüseyin eroğlu