Geri

İLKEM’li öğrenciler kampta

İLKEM'in 4 farklı şubesinde eğitim alan 750 öğrenci başarı için ter döküyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bu sene LGS ve YKS sınavlarına İLKEM'de hazırlanan öğrencilere başarının arkasında büyük bir emek, sabırlı çalışma ve inancın var olduğunu söyledi.

10:50:04 | 2023-11-17


Haberi Sesli Dinle

Karedeniz Bölgesinde Akademik ve sosyal başarıyla adından sıkça söz ettiren eğitim merkezi LGS ve YKS sınav hazırlık kurslarıyla Derebahce, Kılıçdede, Kadifekale, Yaşardoğu olmak üzere 4 farklı şubede 8.Sınıf, Lise 4 ve Mezun olupta YKS’ye hazırlanan 750 öğrenciyi sınava hazırlıyor.

10 Kasım'da başlayan ilk dönem ilk tatilini fırsata çeviren eğitim kurumu, 4 farklı şubesinde “Tatil Eğitim Kampı” düzenledi. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen “Tatil Eğitim Kampı” Sosyal ve kültürel etkinlikler ile eğitimde öğrenmeyi öğrencilere eğlenceli hale getiriyor. Yoğunlaştırılmış eğitim kamp programında; yeni nesil farklı soru kalıpları, soru çözümleri, deneme sınavları, sınıf etütleri, grup etütleri ve bireysel etütler ile öğrenciler donanımlı şekilde sınava kendilerini hazırlıyor.

Yoğun tempoda sınava hazırlanıyoruz
Düzenlenen “Tatil Eğitim Kampı” ile bilgiler aktaran İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz, "ÖSYM tarafından belirlenen tarihteki sınavlara öğrencilerimiz yoğun bir tempo da hazırlanıyoruz. Bilgi yarışmaları, kişisel gelişim seminerleri gibi farklı aktivitelerle yardımlaşmayla birlikte hareket etme akışkanlığı öğrenme fırsatı yakalamalarına imkan sağlıyoruz. Eğitime ve gençlerimizin geleceğine büyük önem veriyoruz. Başarı tesadüf değildir. Öğrencilerimizin hayallerine giden yolda ilk adım olan LGS ve YKS için şimdiden kolları sıvadık. Bu yolda en büyük destekçimiz Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve tüm velilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Öğrenciler başkana teşekkür etti
Öğrenciler Ömer Faruk Arslan, Cemre Bahar da, “Zorlu bir süreç oldu bizim için. Bol bol ders çalıştık, çünkü bunun başka bir yolu yok. Bu süreçte ailem bana her türlü desteği sağladı. Onlara teşekkür ediyorum. Bizimle birlikte bu eğitim yuvasını diğer öğrenci arkadaşlarımıza tahsis eden İlkadım Belediye Başkanımıza ve hocalarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu yollardan bizler de geçtik
İLKEM Eğitim Kurumlarının 2022-2023 eğitim dönemi sonunda başarı oranının yüzde 86 olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Öğrencilerimizin bütün eğitim materyallerini karşılıyoruz. Geçen yıl üniversiteye yerleştirme oranımız yüzde 86’di. Biz sınav müfredatını dikkate alarak destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize uzman kadromuz, ücretsiz LGS YKS destek kitaplarıyla, eğitime uygun donanımlı rehberlik servisimizle üniversiteye hazırlıyoruz. Deneme sınavlarıyla öğrencilerimizi takip ediyoruz. Tabi ki her başarının ardında büyük bir emek, sabırlı çalışma ve inanç var.Bu yollardan bizler de geçtik. Harıl harıl çalıştığım günleri hatırlarım. Ben de bu sıralardan geçen bir birey olarak söylüyorum; ailenin çocuklarının her anında yanında olması çok kıymetli. Sadece sınavlar değil gençlerimizi psikolojik olarak desteklemeye gayret ediyoruz. Gençler bizim her şeyimiz. Ülkemizin, şehrimizin geleceği. Onları farklı imkanlarla buluşturmak adına da altyapımız var. Bu vesileyle üniversite sınavına hazırlanan tüm kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.


ilkadımilkadım belediye başkanıilkadım belediyesinecattin demirtaşsamsunsamsun haberleriilkemöğrenci