Geri

Milletvekili Çan'dan 23 Nisan mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Murat Çan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin(TBMM) Açılışının 104'üncü Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, ulusal egemenliğin sonsuza dek var olacağının vurgusunu yaptı.

12:50:44 | 2024-04-22


Haberi Sesli Dinle

Murat Çan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları 104 yıl önce bugün, bütün zorluklara ve imkansızlıklara göğüs gererek, ulusumuzu ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarı etrafında birleştirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtılar. Ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü, yarınlarımızın güvencesi, ulusumuzun geleceği olan çocuklara atfederek, 23 Nisan’a çok daha büyük bir anlam ve değer kazandırdı.
Bugünün görevi, 23 Nisan'ın taşıdığı değer ve anlamlara en güçlü şekilde ve yürekten sahip çıkmaktır.
Bugünün görevi, Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin sarsılmaz temeller üzerine inşa edildiğini ve bu değerli mirası bütün benliğimizle koruyacağımızı haykırmaktır. Bugünün görevi, egemenliğin sonsuza dek, kayıtsız ve şartsız milletimizin olacağını vurgulamaktır. Bu düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi minnetle; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşundan ve bugüne kadarki süre zarfında millet iradesini temsilen bu mukaddes çatı altında görev yapmış tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyor, çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”


murat çanchpmilletvekilisamsunsamsun haberleri23 nisan