Geri

Milletvekili Çan'dan sel incelemesi

CHP’li Murat Çan, sel felaketinin yaşandığı Ladik’te incelemelerde bulundu. Milletvekili Çan, “Bu felaketin mimarı, ranta tapan, bilimi reddeden yönetim anlayışıdır” dedi.

10:45:45 | 2023-06-06


Haberi Sesli Dinle

Sel felaketinin vurduğu Ladik’te incelemelerde bulunan CHP Samsun Milletvekili Murat Çan “Bu felaketin mimarı, ranta tapan, bilimi reddeden yönetim anlayışıdır” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, partisinin ilçe başkanı Özgür Ay ile birlikte, dün yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Ladik’te incelemelerde bulunarak, ev ve işyeri sular altında kalan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP’li Çan, ilçedeki incelemelerinin ardından, “Bu bir doğa olayıdır ve bu doğa olayını afete dönüştüren şey ise bilimi reddeden, ranta tapan yönetim anlayışıdır. Bu felaketin mimarı, çok değil daha bir ay önce Samsun Cumhuriyet meydanında 'biz eser siyaseti yapıyoruz, Samsun'da 115 dereyi ıslah ettik' diye nutuk atanlardır. Umarız bugüne kadar yaptıkları hatalardan gereken dersleri çıkartırlar. Ev ve işyerleri sular altında kalan, hayvanları telef olan yurttaşlarımızın yaşadığı kayıplar da devletimiz tarafından bir an önce telafi edilmelidir. Bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan ayrıca Alıçlı Mahallesi'nde sel sularına kapılarak hayatını kaybeden Şükrü Köksal için düzenlenen cenaze törenine de katılarak, ailesine taziyelerini bildirdi. CHP’li Çan, Ladik’teki inceleme ve ziyaretlerinin ardından, yoğun yağış ve altyapı yetersizliği sonucu su baskınlarının yaşandığı Canik’teki Gülsan Sanayi Sitesi’ne geçerek, sanayi sitesi esnafına geçmiş olsun dileklerini iletti.


murat çanchpsamsun milletvekilisamsun haberleriselladik