Geri

OMÜ, deprem bölgesine yardım eli uzattı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), yüzyılın en büyük felaketi olarak adlandırılan ve 10 ili etkileyen deprem felaketi için toplanan 21 bin adet ürünün yer aldığı yardım tırını afet bölgesine doğru yola çıkardı.

08:54:00 | 2023-02-09


Haberi Sesli Dinle

Yaşadoğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda toplanan yardımlar; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç’un öncülüğünde depremden etkilenen bölgelere gönderildi. Tıbbi malzeme ve ilaç başta olmak üzere AFAD’ın öncelikli ihtiyaç listesine göre; "Yorgan, battaniye, jeneratör, elektrikli ısıtıcı, büyük-küçük tüp, cep ısıtıcısı, powerbank, jeneratör, çocuk (1-5 yaş) ve erişkin mont, kışlık çorap, kadın-erkek ayakkabı, kadın-erkek polar, içlik, uyku tulumu, yastık, tek kullanımlık tabak, bardak, çatal ve kaşık, kavurma, peynir, konserve, çay, kahve, su, ekmek ve hazır gıda" gibi yardımlar toplandı.

‘PERSONEL VE ÖĞRENCİLERİN ETKİN KATILIMIYLA YÜRÜTÜLDÜ’
OMÜ’nün personel ve öğrencilerin etkin katılımıyla yürütülen yardım kampanyası çerçevesinde kısa sürede yardım toplandığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, “6 Şubat Pazartesi günü sabah saatlerinde ilk yardımların toplanmaya başlandı ve araçlar dolar dolmaz deprem bölgesine gönderiyoruz. Deprem bölgesinden kurtarma görüntüleri geldikçe bizler de burada bir nebze olsun rahatlıyoruz. Depremden sağ çıkan vatandaşlarımızın üşümemesi, karınlarının doyması burada daha güçlü çalışmamıza vesile oluyor. Yardımlarda bulunan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘2’İNCİ ARAMA KURTARMA TAKIMI BÖLGEYE SEV EDİLDİ’
Atatürk Kültür Merkezinde bölgeye gidecek 2. Arama Kurtarma Takımımızı bölgeye sev ettiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden doktor, hemşire ve sağlık personelleri ile teknik personellerden oluşan 40 civarında bir ekibin üniversitenin otobüsüyle gönderildi, 60 kişilik sağlık görevlisinin ekipler halinde hazır bekletiyoruz. Gelen talepler doğrultusunda ekipmanlarıyla deprem bölgesine sevk edilecek” diye konuştu.

YARDIMLAR İKİNCİ EMRE KADAR TOPLANMAYA DEVAM EDECEK
Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yardımlar, deprem bölgesine gönderilmek üzere ikinci emre kadar toplanmaya devam edecek. Yardımlar, Yaşardoğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda her gün saat 20.00’a kadar toplanmaya devam edecek.
Haber: Köksal ÖNER


samsundepremkahramanmaraşpazarcıkgaziantepmalatyadiyarbakırkilisadıyamanşanlıurfaafadsamsun haberlerideprem haberomüondokuz mayıs üniversitesideprem bölgesi