Geri

OMÜ ve Vezirköprü Belediyesi deprem bölgesinde

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından akredite olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Vezirköprü Belediyesi Arama Kurtarma Takımı Kahramanmaraş Elbistan bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

12:22:40 | 2023-02-08


Haberi Sesli Dinle

Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem bütün ülkeyi yasa boğarken, depremde her geçen gün ölü ve yaralı sayısı artıyor. Deprem haberi alınır alınmaz hazırlıklarını tamamlan OMÜ Arama Kurtarma ekibi, deprem bölgesine giderek, arama kurtarma faaliyetlerinde çalışmaya başladı. Vezirköprü Belediyesi arama kurtarma görevlileriyle birlikte enkaz kurtarma çalışmalarına devam eden OMÜ Arama Kurtarma ekibi çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

İKİNCİ EKİP BÖLGEDE
İlk olarak 10 kişilik profesyonel bir ekiple arama kurtarma çalışmalarına katılan OMÜ Arama Kurtarma Takımı’nın üyelerinden ikinci bir arama kurtarma ekibi Arama Kurtarma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy’un liderliğinde bugün itibariyle arama kurtarma çalışmalarına başladı.

ÜÇÜNCÜ EKİP YOLA ÇIKTI
OMÜ Arama Kurtarma Takımı üyelerinden kurulan üçüncü ekip ise hazırlıklarını tamamlayarak deprem bölgesine hareket etti. Üçüncü ekibin gece yapılacak arama çalışmalarına katılması planlandı.

Haber: Köksal ÖNER


samsundepremkahramanmaraşpazarcıkgaziantepmalatyadiyarbakırkilisadıyamanşanlıurfaafadsamsun haberlerideprem haberondokuz mayıs üniversitesivezirköprü belediyesideprem bölgesi