Geri

Samsun TSO 2024 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi

Samsun TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısında, 2024 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi. 2024 tahmini gelir-gider bütçesine desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yeni yılın herkese sağlık, huzur, bereket ve barış getirmesini temenni etti.

11:48:30 | 2023-12-28


Haberi Sesli Dinle

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi (STSO), 2023 yılının son Meclis Toplantısı’nı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Haluk Akyüz, toplantıyı, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK’nın hain saldırısında şehit düşen 12 Mehmetçiğimizi şükran ve rahmetle anarak başladı. Ardından da, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki toplantı arasında yürüttükleri faaliyetler hakkında meclisi bilgilendirdi. Murzioğlu da, sözlerine, şehit askerlerimizi yad ederek başlayarak, “Gencecik evlatlarımız ve Türk ulusunun istiklali ve istikbali için şehit düşen tüm vatan evlatlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi. Murzioğlu ayrıca, Gazze’de yaşanan ve tüm dünyanın görmezden geldiği, yok saydığı zulümün bir an evvel son bulması temennisinde de bulundu.SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA EN ÖNEMLİ BEKLENTİMİZ
“Oldukça zorlu ve manevi olarak da çok yıprandığımız bir yılı geride bırakıyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Murzioğlu, “Biliyorsunuz 6 Şubat 2023, tarihe asrın felaket olarak geçti. Yaşadığımız acı tarifsiz. Bizler; elimizde olanı hemen paylaşma gayretine düşmüş olsak da felaketinin büyüklüğü karşısında telafisinin de daha zaman alacağı bir gerçek. Bununla birlikte ekonomik açıdan da iyi bir yıl geçirmedik. Yapılan ilk hesaplamalara göre, Türkiye'yi vuran iki büyük depremin yaklaşık 34,2 milyar dolarlık doğrudan fiziksel hasara yol açtığını, yeniden inşa ve iyileştirme maliyetlerinin ise bu miktarın iki hatta üç katına çıkabileceğini biliyoruz. Yaşanan belirsizlikler, tüm dünyadaki yüksek enflasyon, pandeminin ekonomiye olan olumsuz etkileri, biraz hız kesse de yanı başımızda süregelen Ukrayna-Rusya savaşının olumsuz sonuçlarıyla mücadele etmeye, bunun yanısıra terörle mücadeleye devam ediyoruz. Mayıs ayında gerçekleşen genel seçimler sonucu oluşan yeni kabine ile ekonomi yönetimi yeni yol haritasını uygulamaya koydu. Bu yılsonu için enflasyon tahmini yüzde 65 olarak açıklandı, bununla birlikte makroekonomik ve finansal istikrarın sağlanıp orta vadede 2026'da enflasyonda yüzde 8,5'lik bir oranda tek haneli enflasyon hedefi açıklaması var. Ekonomik istikrarın sağlanması, yatırımcı için belirsizliğin ortadan kaldırılarak sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması en önemli beklentimiz” diyerek sözlerini tamamladı.

FAHRİ ELDEMİR BİLGİ VERDİ
Daha sonra da, Samsun TSO’nun 2024 yılı gelir-gider bütçesi görüşüldü. Konuyla ilgili söz alan Samsun TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Fahri Eldemir, “2023 yılı bütçesini her meclis gündeminde de sizlerle paylaştığımız üzere içinde bulunduğumuz koşullar nispetinde gayet tasarruflu bir şekilde yönettiğimizi görüyoruz. 2024 yılı gelir ve gider bütçemizi istişari bir yaklaşımla, genel sekreterlik ve yönetim kurulumuzla hazırladığımız bütçeye Hesapları İnceleme Komisyonumuzla nihai halini verdik. Bütçenin yönetilmesine, hazırlanmasına destek veren arkadaşlarımıza ve duydukları güven nedeniyle hesapları inceleme komisyonumuza bu vesileyle teşekkür ediyorum. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası 2024 Yılı Tahmini Gelir ve Gider Bütçesinin camiamıza hayırlı olması dileğiyle tarafınızdan da uygun görülmesini temenni ediyorum. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve bol kazançlı bir yıl diliyor, yeni yılını kutluyorum” dedi.MURZİOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ
Ardından ise, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2024 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 2024 yılı tahmini gelir-gider bütçesine desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, ‘Önümüzdeki yılın bütçe tasarısını ilgili personellerimiz, yönetim kurulumuz ve hesapları inceleme komisyonumuzla son haliyle birlikte sizlerle paylaştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Odamız, şehrimiz, ülkemiz ve dünya adına refahın, huzurun ve barışın sürdüğü bir yıl diliyorum. Sizlerle birlikte Oda tarihine mihenk taşı olarak ekleyeceğimiz başarılı çalışmalarla dolu bir yıl diliyorum. Umarım kaygılarımızdan, tasalarımızdan uzaklaştığımız bereketli bir yıl olur. Temennimiz 2024 yılının kendini güzellikleriyle, sevinçleriyle hatırlatan ve büyüyen bir Samsun, büyüyen bir Türkiye’nin yılı olması” diyerek konuşmasını tamamladı.
Diğer gündem maddelerinin de görüşülüp karara bağlanmasının ardından meclis toplantısı sona erdi.


samsunsamsun tsozeki murzioğlusamsun haberleribütçefahri eldemir