Geri

Samsunspor'da 4 isimle yollar ayrıldı

Yılport Samsunspor'da 4 oyuncu ile yollar ayrıldı. Samsunspor'dan yapılan açıklamaya göre Osman, Fofana, Alim ve Jakub Szumski önümüzdeki sezon olmayacak.

11:16:33 | 2024-06-05


Haberi Sesli Dinle

Samsunspor'da ikisi yabancı dört oyuncu ile anlaşma sağlanamadı ve yollar ayrıldı. Kırmızı-beyazlı ekipte kaptan Osman Çelik, Moryke Fofana ile Alim Öztürk ve Jakub Szumski’nin sözleşmelerinin sona ermesi nedeniyle yapılan görüşmeler olumsuz neticelendi. Bu dört oyuncu önümüzdeki sezon Samsunspor forması giymeyecek.

Samsunspor'dan yapılan açıklamada, "Değerli Samsunspor Camiası ve Taraftarlarımız, 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmamızda büyük katkılar veren, saha içi ve dışındaki davranışlarıyla arkadaşlarına örnek gösterilen kaptanlarımız Osman Çelik, Moryke Fofana ile oyuncularımız Alim Öztürk ve Jakub Szumski’nin sözleşmelerinin sona ermesi nedeniyle yapılan görüşmelerin olumsuz neticelenmesi sonucunda yeni sezonda kendileriyle birlikte olamayacağımızı üzülerek ifade ediyoruz. Sevgili Osman, Fofana, Alim ve Jakub, bu zorlu yolculukta ailemizin bir parçası oldunuz. Her zaman Şanlı Samsunspor tarihinin unutulmaz değerleri olarak anılacaksınız. Oyuncularımızın akıttıklara tere, verdikleri emeğe teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde kendilerine başarılar diliyoruz. Yönetim Kurulumuzun aldığı bu kararın, takımımızın gençleştirilmesine ve büyük yatırımlar yaparak kurduğumuz akademiden yetişecek oyuncularla önümüzdeki sezonlarda kulübümüze büyük katkılar vereceğine de inanıyoruz" denildi.


samsunsporsüper ligosman çelikalim öztürkmoryke Fofanajacub szumski