Geri

Umre parasını Türk Kızılay'a bağışladılar

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan Necmi Gençten ve eşi, umre için biriktirdikleri paralarını depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Türk Kızılay Samsun İl Başkanlığı'na bağışladı.

09:39:12 | 2023-03-16


Haberi Sesli Dinle

Türk Kızılay’ına güvendiğini ifade eden bağışçı Necmi Gençten, “Eşimle beraber Umreye gitmek için biriktirdiğimiz 15 bin TL'yi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere Kızılay'a bağışlıyoruz. Kızılay'a güveniyorum. Kızılay'ın nasıl bir işleyiş şeması olduğunu, nasıl çalışmalar yaptığını biliyor ve yakından takip ediyorum” dedi.

‘BÜYÜK GAYRETLERİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Türk Kızılay'ın yönetimindeki kişileri iyi tanıdığını belirten Bağışçı Necmi Gençten, “Bu vesileyle Türk Kızılay İl Başkanımız Sayın Ahmet Muştu Beye, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hasan Duran beye ve tüm yönetimine gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 155 yıl mazisi olan Kızılay’ımıza karşı yapılan haksız ithamlara karşı, tüm güvencemle birlikte gönül rahatlığıyla birikimimizi bağışlıyoruz'' ifadelerini kullandı.

KIZILAY'A YAPMIŞ OLDUKLARI YARDIM İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Türk Kızılay Samsun İl Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ahmet Muştu da, Necmi Gençten ile eşine Kızılay'a karşı duyduğu güven ve bu güvenin neticesinde yapmış oldukları yardım için teşekkür etti. Muştu, bu anın unutulmaz hale gelmesi için Necmi Bey ve eşine, üzerinde Kızılay logosu bulunan birer kupa hediye etti.

Haber: Köksal ÖNER


türk kızılaybağışumreahmet muştunecmi gençtensamsunsamsun haberleri