Geri

Yeni projeler peşindeler

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği proje ekibi Zero Experience Needed (Sıfır Deneyim Gerekiyor) isimli K210-YOU Erasmus+ Gençlik projesi kapsamında 21-25 Ağustos tarihlerinde İrlanda'nın Virginia şehrinde proje ortağı olan Blackwater Training and Consulting kurumuna proje ziyareti gerçekleştirdi.

11:43:25 | 2023-09-12


Haberi Sesli Dinle

Ziyaret süresince projenin sonraki basamakları planladı ve Avrupa Birliği Erasmus Programı kapsamında gelecek dönem proje başvuruları ile ilgili karşılıklı fikir alış-verişinde bulunuldu. Aynı zamanda çiftçi bir ailenin 7’inci kuşak temsilcisi olan genç bir girişimcinin tarım ve hayvancılık üzerine girişimcilik örneği incelendi ve girişimciliğini mesleki hayata nasıl entegre ettiği ile ilgili bilgiler alındı. Gençlerin girişimcilik ilkeleri sayesinde meslek hayatına nasıl atılabileceği ile ilgili eğitimler, seminerler ve bir dizi faaliyeti içeren proje, dezavantajlı konumda olan ortak kurumların şehirlerindeki gençleri hedef almakta.

GİRİŞİMCİLERİN GİRİŞİMCİLİKLE İLGİLİ DENEYİMLERİNİN PAYLAŞILDIĞI SÖYLEŞİLER
Vezirköprü’de 16-18 Mart 2023 tarihleri arasında ilk ziyareti yapılan proje girişimcilik eğitimi, koçluk ve mentörlük başta olmak üzere gençlerle çalışma konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı amacını taşıyor. VEGED proje ekibinden Nagihan Atmaca Hacıeminoğlu, Volkan Hacıeminoğlu ve Bünyamin Akcan'ın katıldığı ziyarette saha ziyaretleri ve ve birtakım kültürel faaliyetler yapıldı. Proje ekibi İrlanda’nın farklı şehirlerini görme ve kültürlerini öğrenme fırsatı buldular.

‘İLÇEMİZİN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRMEK ADINA DİŞ FAALİYETLERİMİZ SÜRDÜRMEKTEYİZ’
Önemli noktalara temas edildiğinin altını çizen Dernek Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği (VEGED) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Günindi, “Amacımız İlçemizin Avrupa Birliği’nin fırsatlarından daha fazla yararlanması, uluslararası seviyede tanıtımını gerçekleştirmek adına diş faaliyetlerimiz sürdürmekteyiz. Ayrıca yerel topluma katma değer sağlamak ve bu yönde projeler üreterek daha fazla kişinin bu imkanlardan faydalanması için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Haber: Köksal ÖNER


eğitimvezirköprü. erasmusöğrenciirlanda