Geri

Atakum Belediyesi ekipleri 7/24 mesaide

Atakum Belediyesi ekipleri tarafından kent genelinde yürütülen çalışmalarda, yollar yenilenirken vatandaşların ortak kullanım alanları detaylı bir şekilde temizleniyor.

12:02:11 | 2023-09-25


Haberi Sesli Dinle

Atakum Belediyesi ekipleri, çalışmalarında hız kesmiyor. Kentin ulaşım ağında yürütülen yol bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra caddeler, sokaklar ve parklar adım adım temizleniyor.

YOLLAR ONARILIYOR
Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şiddetli yağışlar ve ağır araçlar nedeniyle zamanla aşınan yollarda bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yürütülüyor. Ekipler; Yeşiltepe, Güzelyalı, Atatepe, Kurugökçe, Körfez, Esenevler, Küçükkolpınar ve Yeşildere gibi birçok mahallede, asfalt yama ve kilit taş parke döşemesi gerçekleştiriyor. Yolları vatandaşların kullanımına ve araç geçişlerine hazır hale getiren görevliler, iş makinelerini ihtiyaç duyulan noktalarda kullanıyorlar.

GENİŞ KAPSAMLI TEMİZLİK ÇALIŞMASI
Rutin kontrollerini artıran Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; cadde ve sokakların yanı sıra pazar yerlerini, okul bahçelerini ve ibadethaneleri de adım adım temizliyor. Kentteki çöp konteynerlerini detaylı bir şekilde temizleyen ekipler, yere atılan çöpleri tek tek topluyor. Vatandaşların ortak kullanım alanlarının yanı sıra kanal temizlik çalışmalarına büyük önem veren belediye personeli, 7/24 yoğun mesai harcıyor.

ÇOK SAYIDA PERSONEL SAHADA
Belediye ekipleri, kentte vatandaşların uğrak noktalarından park ve bahçelerde temizlik ve ot biçme çalışmaları gerçekleştiriyor. Alan temizliğinin yanında peyzaj çalışmaları için Atakum Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden çok sayıda personel görev alıyor. Atakumluların aileleriyle yeşil alanların tadını çıkarabilmesi için kontrollerini sıklaştıran ekipler, bakım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


atakumatakum belediyesiatakum belediye başkanıcemil devecisamsunsamsun haberlerimesai