Geri

Havza'dan Halit Doğan'a rekor oy

Samsun'da, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde 2019 seçimlerine göre oylarını artıran tek ilçe Havza oldu. Seçimde, Büyükşehir Belediye Başkanı Halik Doğan'a rekor oy çıktı

11:17:32 | 2024-04-30


Haberi Sesli Dinle

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından teşkilat değerlendirme toplantısı düzenledi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın başkanlığında Ömer Halis Demir çok amaçlı salonunda yapılan toplantıya Samsun Milletvekili Ersan Aksu, İl Başkanı Mehmet Köse, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, İlçe Belediye başkanları ve Ak Parti ilçe başkanları katıldı.

OYLARINI ARTIRAN TEK İLÇE HAVZA OLDU
2019 yılında yapılan yerel seçimlere göre 31 Mart'ta Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinde oylarını artıran tek ilçe Havza oldu. Havza Belediye Başkanı Murat ikiz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Adaylığımız ilan edildikten sonra çok seri bir şekilde çalışmalara başladık. Öncelikle kırsalda bulunan 81 mahallemizde gece toplantıları yaparken, gündüzde ilçe merkezinde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Vatandaşlarımıza büyükşehir yasasından dolayı sadece Havza belediye başkanı seçmenin yeterli olmayacağını, büyükşehir belediye başkan adayımız Halit Doğan'ında çok güçlü bir şekilde seçilmesi için desteklenmesini talep ettik. Özellikle kırsal mahallelerimizde yapılacak yatırımlarda büyükşehir belediyemizin katkılarını vatandaşlarımıza anlattık. Vatandaşlarımızda ilçede bize büyükşehirde de Halit başkanımıza çok güçlü bir şekilde oylarıyla destek verdi" dedi.

 


samsunhavzayerel seçimhalit doğanmurat ikizçiğdem karaaslan