Geri

İlkadım personelinden anlamlı bağış

İlkadım Belediyesi personeli, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden etkilenen afetzedeler için kan bağışında bulundu. Başkan Necattin Demirtaş, "Gelin kan bağışı ile canlara can katalım" çağrısında bulundu.

09:40:20 | 2023-03-16


Haberi Sesli Dinle

İlkadım Belediyesi ve Türk Kızılay Samsun Kan Bağış Merkezi iş birliği ile kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Belediye hizmet binasında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın öncülüğünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına belediye çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik sırasında Başkan Demirtaş, tahsis edilen alanı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kanın sadece acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak kan bağışının önemine dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Kan bağışı hayat kurtarır ve hepimize bir gün lazım olabilir. Türk Kızılay’ın başlattığı projelere katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kaynağı sadece insan olan ve başka bir yolla temini mümkün olamayan kan ihtiyacını karşılamanın yolu, gönüllü bağışlardan geçmektedir. Bu açıdan İlkadım Belediyesi ailesi olarak bu tür programları vesile bilip, hayırlı işlere imza atmaya çalışıyoruz. Bir tek hayatın dahi kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere. Bu farkındalığın oluşmasına katkı sunan Kızılay başta olmak üzere personelime teşekkür ediyorum. Sağlıklı olan herkesi kan bağışlamasına davet ediyorum. Gelin kan bağışında bulunarak hep birlikte canlara can katalım” dedi.

Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, kan bağışı için Samsun İlkadım Belediyesi’nin süreci hızlandırmak adına kendilerine salon tahsis etmesi nedeniyle Başkan Demirtaş’a teşekkür etti.


ilkadımilkadım belediyesinecattin demirtaşata ocağıtürk kızılaykan bağışısamsunsamsun haberleri