Geri

Karaaslan: Tüm kesimleri destekledik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Hayata geçirdiğimiz programlar sayesinde tüm kesimleri destekledik, saldırı girişimleri karşısında ekonomimizin güçlenmesini sağlayacak adımlar attık" dedi.

14:37:54 | 2021-12-31


Haberi Sesli Dinle

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan mesajında,
“Müjdeleri ve hüzünleri birlikte yaşadığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2021; bizler için bir taraftan acı kayıpların yılı olurken öte taraftan ülke olarak verdiğimiz çok boyutlu mücadelelere ve yeni başarılara milletçe şahitlik ettiğimiz bir yıl oldu. 2021’de en önemli gündemlerimiz arasında önceki yılda olduğu gibi yine koronavirüs salgını yer aldı. Aşının bulunmasıyla salgınla mücadele tedbirlerinde bir esneklik olmuşsa da yeni varyantların ortaya çıkmasıyla maske, mesafe, temizlik tedbirlerine uymaya devam etmenin önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Salgının meydana getirdiği küresel krizlere rağmen Türkiye olarak hızla toparlanma ve hedeflerimize ilerleme noktasında kararlı bir tutum sergiledik. Şehirlerimizi ve ülkemizi yeni hizmet, eser ve yatırımlarla buluşturduk. Teknolojide, uzay alanında, katma değerli üretimde gururlandıran başarılar elde ettik. Güçlü sağlık altyapımızla, kuşatıcı sosyal güvenlik sistemimizle devlet olarak milletimizin yanında olduk. Esnafımızı, çiftçimizi, sanayicimizi, Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi ve kalkınması için ter döken emekçilerimizi yalnız bırakmadık. Hayata geçirdiğimiz programlar sayesinde tüm kesimleri destekledik, saldırı girişimleri karşısında ekonomimizin güçlenmesini sağlayacak adımlar attık" dedi.

TÜRKOVAC UMUT OLACAK
Mesajında yeri aşı Türkovac'a da değinen Karaaslan, şunları söyledi: "Küresel ölçekte baş edilmesi gereken önemli bir sorun olan aşı adaletsizliği tartışmalarıyla geçen yılın ardından ülkemizin Covid-19’a karşı yerli imkânlarla geliştirdiği ve yılın son günlerinde ülkemizde uygulanmasına başlanan TURKOVAC tüm insanlığın istifadesine sunulacak ve umut olacaktır. Yeni yılın; heyecanla, umutla, hedeflere bağlılıkla yeni bir başlangıca vesile olacağına inanıyoruz. Bu bakımdan 2022’yi ülkemizi büyük hedeflerine bir adım daha yaklaştıracak çalışmaları artan gayretle sürdürmeye devam edeceğimiz bir yıl olarak değerlendiriyoruz. 2022 yılında ülkemizin ortaya koyduğu vizyonla sağlıkta, sosyal politikalarda, adalette, ekonomide, çevre ve şehircilikte, enerjide, terörle mücadelede, dış politikada, kültür ve sanatta kısacası her alanda başarıya ulaşması için hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. 2022 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, umutların çoğaldığı, huzurun ve bereketin daim olduğu, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının güç kazandığı bir yıl diliyorum.”


çiğdem karaaslanak parti genel başkan yardımcısıyeni yıl mesajı