Geri

Milli gururlara muhteşem karşılama

Başarılı sporcuları, Çarşamba Havaalanı’nda Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve şube müdürleri karşıladı.

14:59:00 | 2023-08-14


Haberi Sesli Dinle

40 ÜLKE YARIŞTI
Türkiye Badminton Federasyonunun açıklamasına göre, başkent Vilnius'ta yapılan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası'nda takım müsabakaları tamamlandı. 40 ülkenin katıldığı organizasyonda grup maçlarında oynadığı üç maçı da 5-0 kazanan milli takım, çeyrek finalde Romanya'yı 3-0, yarı finalde de Ukrayna'yı 3-2 yenerek finale yükseldi. Finalde Danimarka'ya 3-0 mağlup olan milliler, şampiyonayı ikinci sırada tamamladı. Milli takımın kadrosunda Mehmet Can Töremiş, Aleyna Korkut, Arda Doğaç Atan, Veysel Taşdemir, Elif Nur Demir, Zeynep Berre Ocakoğlu, Aysu Arslan, Gökay Göl, Nisa Nur Çimen, Mert Seven ve Yiğitcan Erol yer aldı.

İL MÜDÜRÜ KARŞILADI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün Samsunlu sporcuları Arda Doğaç Atan ve Aysu Arslan da Ay Yıldızlı forma ile Avrupa ikinciliği sevincini yaşadı. Başarılı sporcuları, Çarşamba Havaalanı’nda Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve şube müdürleri karşıladı. Sporcuları ve antrenörlerini tebrik eden İl Müdürü Feyzullah Dereci, “Badminton 17 Yaş Altı Milli Takımımızın, Avrupa ikincisi olması hepimizi gururlandırdı. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.


samsunsporsporcusamsun havaalanı