Geri

Samsun'da İFET yarışmaları sona erdi

İFET Yarışmaları İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda yapıldı. Dört ayrı oyunda yarışan ilkokullar, dereceye girmek için büyük bir mücadele örneği sergiledi. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti

14:15:13 | 2023-05-24


Haberi Sesli Dinle

YOĞUN KATILIM OLDU
Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen İlkokul Fiziksel Etkinlikler (İFET) Yarışmaları Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce, 23 Mayıs 2023 tarihinde İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda yapıldı. Yoğun katılımın yaşandığı İFET, 1, 2, 3 ve 4. sınıfların katılımı ile gerçekleştirildi. Öncelikle okullarında birinci olan sınıflar ilçe seçmelerine katıldı. İlçe seçmelerinde de birinci olan sınıflar, il seçmelerinde yarışmaya hak kazanarak düzenlenen il birinciliğinde mücadele ettiler.

MADALYALAR VERİLDİ
Çocuk oyunlarında öğrenciler birbirinden renkli görüntüler ortaya koyarken, Merkez ve İlçelerden gelen öğrenciler El Değdirerek Bayrak Koşusu, Dairesel Bayrak Koşusu, Çift Ayak Atlama Oyunu, Fasulye Torbası Atma Oyunu oynadılar. İki etap halinde yapılan Çocuk Oyunlarında tüm öğrenciler madalya kazanırken tshirt, yiyecek ve meyve suyu ikramı yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen şenliklerde öğrencilerde öğrencilerin yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler yarışmalarda doyasıya eğlenirken madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci, Spor Şube Müdürü Olgay İnci, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak ile İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan takdim etti.

DÖRT AYRI OYUN OYNANDI
El Değdirerek Bayrak Koşusunda İlkadım Fatih Sultan Mehmet İkokulu birinci, Bafra Şehit Burak Perçin İlkokulu ikinci, Bafra 30 Ağustos İlkokulu üçüncü oldu. Dairesel Bayrak Koşusunda birinci Atakum Hüseyin Avni Asal İlkokulu, ikinci İlkadım Kankalcı İlkokulu, üçüncü Vezirköprü Firdevs Yılmaz İlkokulu oldu. Çift Ayak Atlatma Oyununda da Çarşamba Mehmet Akif Ersoy birinciliği elde ederken, Vezirköprü Zeki Cevher İlkokulu ikinciliği, İlkadım Kalkancı İlkokulu üçüncülüğü elde etti. Fasulye Torbası Atma Oyununda ise Ayvacık Atatürk İlkokulu birinci olurken, Alaçam Şehit Muhammet Ali Aku ikinci, Çarşamba Gülören İlkokulu üçüncü olarak yarışları tamamladı.

Haber: Köksal ÖNER


samsunsporilkokulifetfiziksel etkinlikgençlik sporfeyzullah dereci